Zadzwoń do nas!
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk

Dezynsekcja nie musi być trudna. Aby odpowiednio dobrać zabieg usuwania szkodników należy prawidłowo rozpoznać owada.

skuteczne metody dezynsekcji gdańsk gdynia sopot

Wołek zbożowy - szkodniki magazynowe

 

Gruby pancerz chitynowy oraz zrośnięte pokrywy nadają chrząszczowi wyjątkowej wytrzymałości na zgniatanie. Głowa wyciągnięta jest w długi ryjek. Czułki są średniej długości, zgięte kolankowato. W czasie zagrożenia owad układa je wzdłuż ryjka i wówczas są trudne do wypatrzenia gołym okiem. Człony czułków rozszerzają się ku końcowi. Na przedpleczu znajdują się liczne, podłużne, eliptyczne wgłębienia, wewnątrz których obecne są pojedyncze, krótkie szczecinki. Na pokrywach znajdują się rzędy punktów. Nogi są stosunkowo krótkie i mocne. Ich golenie zaopatrzone są na końcu w kolec, szczególnie dobrze wyróżniają się wielkością te, położone na przedniej parze odnóży.

skuteczne metody dezysekcji Rozpłaszczyk rdzawy

Rozpłaszczyk rdzawy - szkodnik magazynowy

 

Niewielkich rozmiarów chrząszcze długości 1,5–2,5 mm o charakterystycznie spłaszczonym ciele barwy brązowej. Głowa jest stosunkowo duża, skierowana do przodu. Znajduje się na niej para czułków o nieznacznie zróżnicowanych. Przedplecze w  zarysie jest kwadratowe, z  wyraźnie zaznaczonymi, dwiema podłużnymi listewkami po bokach. Na pokrywach znajdują się podłużne rzędy punktów.

 

Całe ciało pokryte jest krótkimi, delikatnymi i dość rzadko rozmieszczonymi szczecinkami. Dymorfizm płciowy zaznacza się w długości czułków, które u samca są dłuższe, a u samicy krótsze niż połowa ciała. Samce posiadają też 4-członowe stopy, samice natomiast 5-członow.

 

Dezynsekcja jest stosunkowo prosta lecz wymaga specjalnych uprawnień.

 

 

skuteczna metoda dezynsekcji

Kapturnik zbożowiec - dezynsekcja wymagana

 

Chrząszcze o  brązowej lub czerwonawej barwie ciała osiągają od 2,5 mm do 3 mm długości. Ciało ich jest wydłużone i cylindryczne. Głowa jest skierowana w dół i przy obserwowaniu chrząszcza od góry nie jest widoczna. Czułki stosunkowo krótkie i proste, 10-członowe. Ich ostatnie trzy człony są znacznie większe od pozostałych i tworzą wyraźną buławkę. W przedniej części przedplecza znajdują się poprzecznie rozmieszczone rzędy ostro zakończonych wzgórków, wygiętych nieco ku tyłowi.

 

Tylna część przedplecza z drobniejszymi wzniesieniami i drobno punktowana. Pokrywy skrzydłowe z rzędami punktów. Całe ciało pokryte jest rzadko rozmieszczonymi i w większości wygiętymi, krótkimi szczecinami. Golenie nóg zaopatrzone w rzędy ostrych kolców, z których największe znajdują się u nasady stóp.

 

skuteczne metody dezysekcji Rozpłaszczyk rdzawy

Ahasverus advena

 

Niewielki chrząszcz długości 1,5–2 mm i barwy brązowej (fot. 6.13). Ciało osobników dorosłych jest spłaszczone i  pokryte krótkimi, rzadko rozmieszczonymi szczecinkami barwy białej do żółtawej. Przednie kąty przedplecza chrząszczy są w formie charakterystycznych, tępo zakończonych wyrostków.

Na głowie, przed oczami, umieszczone są średniej długości czułki z charakterystyczną 3-członową buławką na końcu, z której środkowy człon jest największy.

 

Jajo A. advena ma wydłużony kształt, a jego powierzchnię pokrywają drobne wgłębienia. Larwa osiąga 3 mm długości i jest barwy jasnobrązowej. Ciało larwy pokrywają rzadko rozmieszczone, długie, jasne szczecinki. Poczwarka rozmiarem zbliżona jest do osobników dorosłych, początkowo barwy białej, w miarę upływu czasu ciemnieje. Na bokach segmentów odwłokowych poczwarki znajdują się charakterystyczne wyrostki.

 

 

skuteczne metody dezysekcji Chrabąszcz majowy

Chrabąszcz majowy

 

Chrząszcz mierzy około 25-35mm, jego ciało jest owalne i podłużne. Ciało owada jest koloru czarnego  z białymi plamkami, czółki, nogi oraz pokwywy skrzydeł są ciemnobrązowe. Larwy czyli pędraki są białe, dość grube i wygięte w literę U. Dorosłe osobniki zimę spędzają 1 metr pod ziemią by latem wylatywać.

 

 

 

 

 

ulotka informacyjna

skuteczne metody dezysekcji Chrabąszcz majowy

ŁOKAŚ GARBATEK

 

Łokaś garbatek jest czesto spotykanym w Polsce chrząszczem z rodziny biegaczowatych (Carabidae).Występuje na terenach trawiastych, czyli łąki, pastwiska etc. Chętnie przenosi się jednak na uprawy zbóż, zwłaszcza gdy znajdują się one w pobliżu jego zimowisk, wyrządzać może wówczas duże szkody. W największym nasileniu występował jedynie na południu kraju, jednak coraz więcej doniesień o szkodach powodowanych w uprawach zbóż przez ten gatunek pochodzi ze środkowej ,a nawet północnej Polski.

 

 

 

 

 


Rybik cukrowy (srebrzyk)

 

Rybiki to stali bywalcy łazienek oraz magazynów.

Wielkość ciała rybika mieści się w przedziale 8 do 10 mm. W Polsce gatunek ten żyję wyłącznie w mieszkaniach, magazynach oraz bibliotekach. Więcej o dezynsekcja rybika.

 


Śpieszek cieplarniany - szkodnik czy pożyteczny?

 

Opinie o tym 19mm owadzie o silnych i skocznych nogach są podzielone. Część hodowców stwierdza iż wyrządza szkody w szklarniach, czy magazynach. Inni mówią że jest to owad pożyteczny który żywi się mszycami... Więcej o śpioszku cieplarnianym.

 


Sierścień psi

 

Sierścień psi zwany również wszołem psim.

Mały pasożyt zewnętrzy głownie żerujący na psach i kotach. Jest bardzo dokuczliwy ale tępienie szkodnika mało wymagające. Wiecej..

.


Pchła ludzka

 

Uciążliwy insekt mający zaledwie kilka milimetrów potrafi oddawać metrowe skoki. Dezynsekcja pchły domowej jest stosunkowo prosta. O pchle ludzkiej...

dezynsekcja gdańsk
deratyzacja w gdańsku
ozonowanie w gdańsku

© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

kontakt@pcosolutions.pl

+48 886 313 414

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

Dezynfekcja to proces usuwania lub zabijania drobnoustrojów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które mogą powodować choroby. Może być stosowana w różnych miejscach, takich jak pomieszczenia mieszkalne, biura, szpitale, restauracje
Z przyjemnością przygotowujemy ofertę deratyzacji, która obejmuje kompleksową usługę zwalczania szkodliwych gryzoni, takich jak myszy i szczury, w Państwa obiekcie. Nasze doświadczenie oraz wiedza na temat zwalczania szkodników pozwala nam
Dezynsekcja jest procesem, który polega na eliminowaniu szkodników z terenu, w którym żyjemy lub pracujemy. Infestacja szkodników, takich jak karaluchy, mrówki, pluskwy, pchły, kleszcze i inne insekty, może stanowić poważne