Zadzwoń do nas!
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk
Turkuć podjadek
gniazdo turkucia podjadka

Owad należy do czołówki największych owadów występujących w Polsce. Ciało masywne o wydłużonym kształcie oraz brunatnej barwie. Łatwo go rozpoznać po masywności oraz po pierwszej parze odnóży która jest typu grzebnego, silnie rozwinięte przedplecze oraz zredukowane skrzydła. Jest bardzo szybki i zwinny. Wejście do gniazda najczęściej znajduje się w nasłonecznionym miejscu, w lekko ubitej ziemi. Aby wywabić szkodnika w celu dezynsekcji należy zatopić jego gniazdo, insekt szybko z niego ucieka.  

Największe owady w Polsce – Turkuć podjadek 

turkuć

W Polsce można go spotkać w ogrodach, na łąkach, polach uprawnych. Rzadko spotykany w miastach.

Dorosłe osobniki oraz larwy drążą tunele w glebie i podgryzają korzenie , kłącza oraz bulwy roślin. Dawniej były powodem szkód na plantacjach warzyw oraz uprawach rolniczych. Zastosowanie środków ochrony roślin oraz rozwój rolnictwa praktycznie wyeliminowały tej problem. Żywią się dżdżownicami, pędrakami. Z gleby wychodzą jedynie podczas okresu godowego.


Występowanie w Polsce Turkucia podjadka

Dorosłe samice składają jaja w ziemi na głębokości 15-29cm. W ciągu życia składa kilka tysięcy sztuk w partiach po 100-200 sztuk. Młode gniazdują wspólnie, następnie jako dorosłe osobno. Larwa do osiągniecia dojrzałości potrzebuje około 24miesiecy. Zimę spędzają w ziemi kopiąc w głąb nawet do jednego metra. Długość życia Turkocia podjadka to 300 dni dla samców oraz 550 dni w przypadku samic. 

Rozmnażanie Turkucia

Najskuteczniejszą metodą zwalczania insekta jest jego odławianie. W PCO Solutions posiadamy wypracowane metody dezynsekcji „nietypowych” owadów. Posiadamy również wiedzę i doświadczenie w usuwaniu insektów. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania zapraszamy do kontaktu!

Zwalczanie Turkucia podjadka

Naszą specjalizacją jest dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja. Kontrola szkodników oraz monitoring gryzoni. Skutecznie zabezpieczamy obiekty przed dostępem szkodników. Zabiegi przeprowadzamy w całym woj. Pomorskim oraz okolicach. Obsługujemy klienta instytucjonalnego oraz prywatnego. Posiadamy uprawnienia oraz wiedzę, doświadczenie i szkolenia w zakresie naszej działalności. Ponad 80% klientów PCO Solutions korzysta ponownie z naszych usług. Dziękujemy! 

dezynsekcja gdańsk
deratyzacja w gdańsku
ozonowanie w gdańsku

© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

kontakt@pcosolutions.pl

+48 886 313 414

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

Dezynfekcja to proces usuwania lub zabijania drobnoustrojów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które mogą powodować choroby. Może być stosowana w różnych miejscach, takich jak pomieszczenia mieszkalne, biura, szpitale, restauracje
Z przyjemnością przygotowujemy ofertę deratyzacji, która obejmuje kompleksową usługę zwalczania szkodliwych gryzoni, takich jak myszy i szczury, w Państwa obiekcie. Nasze doświadczenie oraz wiedza na temat zwalczania szkodników pozwala nam
Dezynsekcja jest procesem, który polega na eliminowaniu szkodników z terenu, w którym żyjemy lub pracujemy. Infestacja szkodników, takich jak karaluchy, mrówki, pluskwy, pchły, kleszcze i inne insekty, może stanowić poważne