Zadzwoń do nas!
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk
15/02/2021
Psotnik, gryzek, mały robak w domu,

Czym są owady? Jak wyglądają owady?

 

 

największe owady polska

Czym są owady?

 

 

Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada 6 nóg, i każda jest przyczepiona do środkowej części cała insekta. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy insekt posiada skrzydła przyczepione też do środkowej części. Czasami skrzydła mogą być bardzo małe a sam owad nie potrafi latać. Ciało owadów podzielone jest na trzy części, na głowę, tułów oraz odwłok.

 

Stare segmenty również są widoczne na ciele owada w postaci bruzd czy wcięć. Insekt jako słowo pochodzi od jeżyka łacińskiego i oznacza ciąć. Dlatego właśnie mówimy insekty.

 

 


największy owad

Głowa owada

 

Jest w pewnym sensie zbliżona do ludzkiej, jest tu otwór gębowy oraz organy zmysłów owada czyli oczy i czułki których zawsze są dwie, oczu natomiast mogą być różne konfiguracje. Owady oczy mają nie tylko na głowie ale również w innych miejscach mniej oczywistych. Głowa należy do centralnej części zmysłu owada.

wygląd owadów

 

Tułów insekta

 

 

To tutaj mieszczą się mięsnie napędzające wada, poruszają odnóżami oraz skrzydłami, można sobie wyobrazić jak dużą siłę posiadają skoro tak łatwo unoszą owada w locie. Skrzydła owadów mogą poruszać się niezależnie od odnóży.

 

 

Odwłok

 

U owadów nie rzadko największy jest odwłok, to on odpowiedzialny jest za rozmnażanie, trawienie oraz wydalanie.

 

jak wygląda owadOwady są bezkręgowcami

 

 

Zwierzęta te nie posiadają kręgów, szkieletu oraz kości wewnątrz ciała. Za to posiadają szkielet zewnętrzy. Mocny i bardzo lekki pancerz chroni delikatny „środek” owada, przed zgniataniem, uderzeniami etc. Szkielet owadów pokryty jest cienką warstwą wosku który zabezpiecza je przed wysychaniem. W dużej mierze z chityny tak jak pancerz, zbudowane są odnóża oraz skrzydła owada.

 

 

 

 

biały owad polskaDlaczego owad się przepoczwarza?

 

 

Przez to że jego szkielet zewnętrzy posiada pewne ograniczania, mianowicie nie owad zamknięty w środku nie może rosnąć. Dlatego pod pancerzem rośnie drugi miękki i większy. Owad gdy już jest na to gotowy i nie mieści się już w swoim „domku” rozrywa go. Szkielet który był pod spodem jest rozciągany jak balon i utwardza się… teraz owad ma więcej miejsca!

 

 

 

Zapraszmy do katalogu owadów!

 

 

Szerszeń Azjatycki: Inwazyjny Kolos Pod Lupą Szerszeń azjatycki, znany także jako "szerszeń olbrzymi" czy "szerszeń
Rozkruszek mączny to maleńki roztocz, który może stanowić poważne zagrożenie dla zapasów w domu oraz
Gryzki to mikroskopijne robaczki w domu, które często pojawiają się w wilgotnych pomieszczeniach. Choć obecność
Czy kiedykolwiek zauważyłeś małe, srebrzyste robaki, które błyskawicznie uciekają, gdy włączasz światło? Te małe, niepozorne
Pluskwy to małe, krwiożercze owady, które mogą powodować wiele problemów w domach, hotelach, biurach i
  Chociaż infestacja pluskwami może być niezwykle uciążliwa, istnieje wiele skutecznych metod zaradczych dostępnych na rynku.
dezynsekcja gdańsk
deratyzacja w gdańsku
ozonowanie w gdańsku

© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

kontakt@pcosolutions.pl

+48 886 313 414

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

Dezynfekcja to proces usuwania lub zabijania drobnoustrojów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które mogą powodować choroby. Może być stosowana w różnych miejscach, takich jak pomieszczenia mieszkalne, biura, szpitale, restauracje
Z przyjemnością przygotowujemy ofertę deratyzacji, która obejmuje kompleksową usługę zwalczania szkodliwych gryzoni, takich jak myszy i szczury, w Państwa obiekcie. Nasze doświadczenie oraz wiedza na temat zwalczania szkodników pozwala nam
Dezynsekcja jest procesem, który polega na eliminowaniu szkodników z terenu, w którym żyjemy lub pracujemy. Infestacja szkodników, takich jak karaluchy, mrówki, pluskwy, pchły, kleszcze i inne insekty, może stanowić poważne