Zadzwoń do nas!
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk

W naszej przestrzeni życiowej niejednokrotnie pojawiają się nieproszeni goście, dokuczliwe rozkruszki (powodują uczulenia, niszczą magazynowaną żywność) czy szybkie i skoczne kątniki które zaatakowane gryzą, a ich ugryzienia są dość bolesne. Co robić gdy zobaczymy pająka? Najważniejsze jest nie panikować a zastanowić się nad jego rodzajem. Większość pająków jest pożyteczna i nie wymaga dezynsekcji czy odłowienia przez wyspecjalizowaną ekipę DDD. Jednak gdy zauważymy coś niepokojącego, należy zadzwonić do specjalistów o radę. W PCO Solutions zawsze odpowiadamy za pytania naszych klientów i szukamy skutecznego wyjścia z opresji.

 

Zabezpieczenie lokalu przed szkodnikami jakimi są pajęczaki, często jest nie lada wyzwaniem. Potrzeba do tego wiedzy o gatunkach występujących na danym obszarze, obiekcie zabezpieczanym oraz nowych technologiach w branży DDD. Wiedza z zakresu dezynsekcji czy jak to mówią klienci "trucie robaków" jest nieustannie poszerzana, o nowe badania nad insektami, rozwiązania dedykowane dla poszczególnej branży czy nowe przepisy w zakresie działalności DDD. Dobre zabezpieczenie przed szkodnikami nie tylko tworzy barierę dla insektów, dobry system zabezpieczenia przed szkodnikami szybko wyłapuje ewentualne złamanie bariery dając jednoznaczną informację. Dzięki temu technik " dezynsektor " wie jakie działania podjąć w celu uszczelnienia barier.

      Gatunków pająków jest blisko 50tyś (na świecie) jednak w naszym kraju możemy spotkać około 800 rodzajów. Zdecydowana większość nam nie zagraża ponieważ nie jest w stanie nas ugryźć (nie przebije naszej skóry). Niemniej jednak samo bliskie spotkanie z pajęczakiem często bywa dość stresujące, dla nas oraz dla "nieproszonego gościa". Czasami myślimy że dezynsekcja to jedyna rozwiązanie! Najczęściej aby zabezpieczyć się przed owadami wystarczy odpowiednio "uszczelnić" mieszkanie czy lokal i przestrzegać zasad sanitarnych. Zdarza się jednak że zabezpieczenie przed szkodnikami nie spełni swojej roli, właśnie wtedy jest potrzebna firma DDD która przeprowadzi zabieg dezynsekcji.


 

Rozkruszki

Nasosznik trzęś

Zyzuś tłuścioch

Tygrzyk paskowany

Ptaszyniec kurzy

Kątnik domowy

Rozkruszki przed zabiegiem dezynsekcji

Rozkruszki - małe białe kropeczki

Rozkruszki (Acaarus), należą do rodziny roztoczy (Acarina). Są małymi (trudnymi do zauważenia gołym okiem), szkodnikami osiągającymi rozmiar ciała od 0,2-0,7 mm o barwie białej, beżowej. Samice rozkruszków żyją 4-6 tygodnie i w tym czasie składają ok. 250 jaj rocznie. W temperaturze ok. 25o C i wilgotności powietrza 75-80%, rozwój jednego pokolenia tych szkodników trawa 9 dni. W ciągu miesiąca mogą rozwinąć się 3 pokolenia. Rozkruszki w domu tworzą kolonie w produktach roślinnych i zwierzęcych, w przetworach i artykułach fermentujących np. w winie, piwie i serach. Ze względu, na miejsce żerowania, wyróżniamy różne gatunki. Najpopularniejszym jest rozkruszek mączny (Acarus siro).

Pająk zyzyś usuwanie

Zyzuś tłuścioch - gruby pakąk 

Zyzuś osiąga 8mm długości i często jest mylony z czarną wdową. Często spotykany w otoczeniu człowieka. Tworzy sieć przestrzenną której objętość może być do 10cm3. Żywią się owadami złapanymi w sieć. Obecność dużej ilości tego pająka w pomieszczeniu może wskazywać na obecność prusaków i innych owadów biegających.

 

skuteczne metody dezysekcji roztoczy

Ptaszyniec kurzy 

Ptaszyniec (Dermanyssus Gallinae) – mały roztocz, ledwie widoczny gołym okiem. Należy do najbardziej szkodliwych szkodników drobiu. Bytuje głównie w hodowlach drobiu lecz spotkać go można przy gniazdujących gołębiach w mieście. Żeruje w ogromnych skupiskach w fermach hodowlanych kur i innych ptaków domowych. Roztocz ten atakuje kury, perliczki, indyki, bażanty, gołębie a także ptactwo dzikie, liczne ssaki, oraz pasożytuje na ludziach.

Ciało ptaszyńca kurzego jest spłaszczone, podłużnie owalne. Są barwy szarej i długości do 0,75 mm. Po nassaniu się krwi roztocze przybierają kształt prawie kulisty i ubarwienie czerwone, osiągając długość nawet do 1 mm. 

 

Rozwój  ptaszyńca przebiega dość szybko, po upływie 7 dni z larw mogą powstać osobniki dorosłe. Wysoka płodność samic oraz krótki cykl rozwojowy wpływają na masowe pojawianie się ptaszyńców w okresie od późnej wiosny do początków jesieni. Chłodnym latem rozwój ptaszyńców jest spowolniony. Ptaszyńce doskonale przystosowały się do pasożytniczego trybu życia, są odporne na długotrwały brak pożywienia i picia.

Bez pożywienia potrafią żyć parę miesięcy.

metody zwalczania pająków

Tygrzyk paskowany - żółty pająk w czrne paski

Samice tygrzyka mają około 25mm długości natomiast samce są zdecydowanie mniejsze ( do 7mm). Najczęściej spotykany na łąkach i otwartych przestrzeniach potrafi wejść do zamkniętych pomieszczeń. Jego pajęczyna ciasno upleciona, kolista oraz stosunkowo duża. Pozywa się zdobyczą złapaną w sieć. Tygrzyki nie przenoszą chorób oraz nie są zagrożeniem dla człowieka. Dezynsekcja tygrzyka praktycznie nie jest przeprowadzana.

Dezynsekcja kątnika skuteczne zabezpieczenie przed insektami

Kątnik domowy – czy ugryzienie pająka kątnika jest niebezpieczne?

W Polsce można spotkać kilka gatunków tego pospolitego pająka, niemniej w pomieszczeniach najczęściej jest spotykany kątnik domowy. Charakteryzuje się żółto-brązowym znakiem na karapaksie (grzbiecie) .

 

Kątnik ugryzienie- groźnie czy nie?

 

Kątniki jako niewielka grupa pająków występująca w polsce jest w stanie przebić naszą skórę, Ugryzienie wywołuje reakcję alergiczną, pojawia się zaczerwienienie i swędzenie. Ugryzienie Kątnika jest bolesne, jednak pająk ten atakuje wyłącznie z konieczności.

 

 

 

usuwanie owadów, baletnica

Nasosznik trzęś - mały pająk z długimi nogami

 

Pająki piwniczne są szare, bladożółte lub jasnobrązowe, mają osiem cienkich odnóży. Istnieją dwa rodzaje pająków piwnicznych: krótkie i długie. Oba typy pająków piwnicznych mogą mieć kolor od szarego do brązowego do jasnobrązowego i oba mają małe owalne ciała z cienkimi nogami. Jak sugerują ich nazwy, różnica między dwoma podtypami pająków piwnicznych polega na ich wielkości. Pająki piwniczne o długich ciałach mogą dorastać do dwóch cali długości, podczas gdy pająki piwniczne o krótkich ciałach mają zwykle około 7 cm długości.

Jakie pająki można spotkać w domu czy firmie? Jak zabezpieczyć lokal przed roztoczami? Gdzie zimują pająki? A może jak usunąć pająki z domu? Czy dezynsekcja jest konieczna? Ten katalog pomoże rozpoznać pająka oraz roztocz.

skuteczna metoda usuwania pająków
dezynsekcja gdańsk
deratyzacja w gdańsku
ozonowanie w gdańsku

© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

kontakt@pcosolutions.pl

+48 886 313 414

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

Dezynfekcja to proces usuwania lub zabijania drobnoustrojów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które mogą powodować choroby. Może być stosowana w różnych miejscach, takich jak pomieszczenia mieszkalne, biura, szpitale, restauracje
Z przyjemnością przygotowujemy ofertę deratyzacji, która obejmuje kompleksową usługę zwalczania szkodliwych gryzoni, takich jak myszy i szczury, w Państwa obiekcie. Nasze doświadczenie oraz wiedza na temat zwalczania szkodników pozwala nam
Dezynsekcja jest procesem, który polega na eliminowaniu szkodników z terenu, w którym żyjemy lub pracujemy. Infestacja szkodników, takich jak karaluchy, mrówki, pluskwy, pchły, kleszcze i inne insekty, może stanowić poważne