Zadzwoń do nas!
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk

Poznaj gryzonie które można spotkać w domu, szkodniki w magazynie, czy też myszy na polu. Deratyzacja gryzoni jest skomplikowanym zabiegiem wymagającym doświadczenia.

skuteczna deratyzacja

Szczur wędrowny - deratyzacja szczurów 

Odłowienie szczura wędrownego jest nie lada zadaniem ponieważ jest to wyjątkowo mądry gryzoń, który na przestrzeni lat przystosował się do życia w mieście. 

Szczur wędrowny jest to największy gatunek  szczura w Europie. Posiada duże, wypukłe oczy. Uszy skąpe w futro. Jest brunatno-rudy do ciemno szarego koloru. W miastach bytuje przy kanalizacji kopiąc płytkie nory. Samica której ciąża trwa 22-24 dni zwykle ma 7 młodych.

 

deratyzacja

Nornik zwyczajny - nornik polny 

Nornik zwyczajny, większy niż mysz domowa. Wielkość ciała 11cm, ogon mierzy około 3cm z popielatym spodem. W porównaniu z myszą ma grube ciało, głowa dość szeroka z tępym pyszczkiem. Uszy są mało widoczne, zaokrąglone. Zęby nornika są żółtawe. 

 

Gryzonia spotkać można na polach uprawnych gdzie drąży tunele. Licznie występuje w całej Polce. 

 

Gryzoń niezwykle płodny, samica od marca do jesieni ma 5-6 miotów z każdego 6-12 młodych, które po 8 tygodniach są już dojrzałe. Przez rok z jednej pary może powstać 20 tysięcy norników! 

 

 

zwalczanie gryzoni

Mysz domowa - deratyzacja może być konieczna

Mysz domowa jest brawy siwo-sniadej. mierzy 7 do 12 centymatrów. Ciało myszy jest długie, ogon pokryty łuskami które układają się w 180 obrączek. uszy szpiczaste bez sierści.

Gryzoń w szczególności bytuje w domach, piwnicach, strychach, szopach czy garażach.

Mysz domowa jest aktywna głównie nocą kiedy zapada cisza. charakteryzują się bojaźliwością i słysząc najmniejszy hałas ucieka do kryjówki.

 

Gryzonie są zwinne i bardzo szybko poruszają się. Potrafią wspinać się po pionowych rurach i chodzić po linach oraz przewodach np. elektrycznych i telefonicznych. Potrafią podskakiwać, aby dostać się na wyżej położone miejsca i bezpiecznie zeskakiwać z dużych wysokości. Przecisną się przez niewielkie szczeliny– myszy o wysokości około 0,6 cm.

 

Deratyzacja myszy może być skomplikowana ze względu na jej wszędobywalstwo.

 

 

metody trucie myszy

Mysz leśna

Umaszczenie płowo-żółte myszy pozwala jej się ukryć w ściółce leśnej. Pysk jest bardziej zaostrzony niż w myszy domowej, Głowa dość duża, dwubarwny ogon zbliżony do długości ciała. uszy na końcach ciemniejsze, nogi białe.

Mysz jak sama nazwa wskazuje bytuje w lasach. jednak przenosi się na zimę w cieplejsze miejsca, można ją spotkać w pomieszczeniach. Silne tylnie nogi pozwalają myszy skakać po drzewach co też chętnie robi. Pożywia się ziarnami, korzonkami, owocami.

 

 

Myszarka polna

Mysz polna jest podobna pod względem wielkości i kształtu do myszy domowej. Głowe ma większą, pysk jest zaostrzony, wąsy rzadko ułożone. ozon pokryty łuskami i owłosiony. Charakterystyczna u myszy polnej jest czarna pręga ciągnąca się przez cały grzbiet. Spód myszy biały. Żyje na polach uprawnych, szybko się rozmnaża i wyrządza szkody.

Gdy sprzyjają warunki może rozmnożyć się tak szybko że staje się plagą a deratyzacja jest bardzo trudna i skomplikowana. Tępienie szkodników wymaga doświadczenia i profesjonalizmu.

 

skuteczna deratyzacja
dezynsekcja gdańsk
deratyzacja w gdańsku
ozonowanie w gdańsku

© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

kontakt@pcosolutions.pl

+48 886 313 414

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

Dezynfekcja to proces usuwania lub zabijania drobnoustrojów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które mogą powodować choroby. Może być stosowana w różnych miejscach, takich jak pomieszczenia mieszkalne, biura, szpitale, restauracje
Z przyjemnością przygotowujemy ofertę deratyzacji, która obejmuje kompleksową usługę zwalczania szkodliwych gryzoni, takich jak myszy i szczury, w Państwa obiekcie. Nasze doświadczenie oraz wiedza na temat zwalczania szkodników pozwala nam
Dezynsekcja jest procesem, który polega na eliminowaniu szkodników z terenu, w którym żyjemy lub pracujemy. Infestacja szkodników, takich jak karaluchy, mrówki, pluskwy, pchły, kleszcze i inne insekty, może stanowić poważne