© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

+48 886 313 414

kontakt@pcosolutions.pl

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

deratyzacja dezynfekcja łapanie gryzoni zwalczanie pluskiew pluskwa domowa  deratyzator dezynsekcja pluskwy cena odszczurzanie odpluskwianie dezynfekcja pluskwy firma dezynfekująca usuwanie pluskiew firma deratyzacyjna zwalczanie karaluchów zamgławianie dezynfekcja dezynsekcja a dezynfekcja zwalczanie szczurów zwalczanie pluskwy deratyzacja myszy zwalczanie prusaków zwalczanie insektów dezynsekcja deratyzacja likwidacja pluskiew ozonowanie dezynfekcja likwidacja gryzoni usługi dezynfekcji dezynfekcja mieszkania po zgonie le kosztuje deratyzacja dezynsekcja karaluchy ddd firma dezynfekcja firma dezynfekcja poprzez zamgławianie tępienie szczurów deratyzacja myszy w domu

ozonowanie w gdańsku
deratyzacja w gdańsku
dezynsekcja gdańsk
15 February 2021
Czym są owady? Czym naprawdę jest owad? Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada
07 January 2021
W magazynach, przedmioty które przechowujemy wymagają stałej ochrony przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami spowodowanymi działalnością szkodników magazynowych. Do grupy szkodników należą drobnoustroje, roztocze, owady, gryzonie i małe ssaki. Straty spowodowane niszczycielską

Naszą specjalizacją jest dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja. Kontrola szkodników oraz monitoring gryzoni. Skutecznie zabezpieczamy obiekty przed dostępem szkodników. Zabiegi przeprowadzamy w całym woj. Pomorskim oraz okolicach. Obsługujemy klienta instytucjonalnego oraz prywatnego. Posiadamy uprawnienia oraz wiedzę, doświadczenie i szkolenia w zakresie naszej działalności. Ponad 80% klientów PCO Solutions korzysta ponownie z naszych usług. Dziękujemy! 

Zwalczanie Turkucia podjadka

Najskuteczniejszą metodą zwalczania insekta jest jego odławianie. W PCO Solutions posiadamy wypracowane metody dezynsekcji „nietypowych” owadów. Posiadamy również wiedzę i doświadczenie w usuwaniu insektów. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania zapraszamy do kontaktu!

Rozmnażanie owada

Dorosłe samice składają jaja w ziemi na głębokości 15-29cm. W ciągu życia składa kilka tysięcy sztuk w partiach po 100-200 sztuk. Młode gniazdują wspólnie, następnie jako dorosłe osobno. Larwa do osiągniecia dojrzałości potrzebuje około 24miesiecy. Zimę spędzają w ziemi kopiąc w głąb nawet do jednego metra. Długość życia Turkocia podjadka to 300 dni dla samców oraz 550 dni w przypadku samic. 

Występowanie w Polsce

W Polsce można go spotkać w ogrodach, na łąkach, polach uprawnych. Rzadko spotykany w miastach.
Dorosłe osobniki oraz larwy drążą tunele w glebie i podgryzają korzenie , kłącza oraz bulwy roślin. Dawniej były powodem szkód na plantacjach warzyw oraz uprawach rolniczych. Zastosowanie środków ochrony roślin oraz rozwój rolnictwa praktycznie wyeliminowały tej problem. Żywią się dżdżownicami, pędrakami. Z gleby wychodzą jedynie podczas okresu godowego.

usuwanie insektów

Największe owady w Polsce – Turkuć podjadek 

Owad należy do czołówki największych owadów występujących w Polsce. Ciało masywne o wydłużonym kształcie oraz brunatnej barwie. Łatwo go rozpoznać po masywności oraz po pierwszej parze odnóży która jest typu grzebnego, silnie rozwinięte przedplecze oraz zredukowane skrzydła. Jest bardzo szybki i zwinny. Wejście do gniazda najczęściej znajduje się w nasłonecznionym miejscu, w lekko ubitej ziemi. Aby wywabić szkodnika w celu dezynsekcji należy zatopić jego gniazdo, insekt szybko z niego ucieka.  

turkuć podjadek dezynsekcja gniazda
Zwalczanie szkodników turkuć podjadek
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk