© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

+48 886 313 414

kontakt@pcosolutions.pl

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

deratyzacja dezynfekcja łapanie gryzoni zwalczanie pluskiew pluskwa domowa  deratyzator dezynsekcja pluskwy cena odszczurzanie odpluskwianie dezynfekcja pluskwy firma dezynfekująca usuwanie pluskiew firma deratyzacyjna zwalczanie karaluchów zamgławianie dezynfekcja dezynsekcja a dezynfekcja zwalczanie szczurów zwalczanie pluskwy deratyzacja myszy zwalczanie prusaków zwalczanie insektów dezynsekcja deratyzacja likwidacja pluskiew ozonowanie dezynfekcja likwidacja gryzoni usługi dezynfekcji dezynfekcja mieszkania po zgonie le kosztuje deratyzacja dezynsekcja karaluchy ddd firma dezynfekcja firma dezynfekcja poprzez zamgławianie tępienie szczurów deratyzacja myszy w domu

ozonowanie w gdańsku
deratyzacja w gdańsku
dezynsekcja gdańsk
15 February 2021
Czym są owady? Czym naprawdę jest owad? Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada
07 January 2021
W magazynach, przedmioty które przechowujemy wymagają stałej ochrony przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami spowodowanymi działalnością szkodników magazynowych. Do grupy szkodników należą drobnoustroje, roztocze, owady, gryzonie i małe ssaki. Straty spowodowane niszczycielską

Gruby pancerz chitynowy oraz zrośnięte pokrywy nadają chrząszczowi wyjątkowej wytrzymałości na zgniatanie. Głowa wyciągnięta jest w długi ryjek. Czułki są średniej długości, zgięte kolankowato. W czasie zagrożenia owad układa je wzdłuż ryjka i wówczas są trudne do wypatrzenia gołym okiem. Człony czułków rozszerzają się ku końcowi. Na przedpleczu znajdują się liczne, podłużne, eliptyczne wgłębienia, wewnątrz których obecne są pojedyncze, krótkie szczecinki. Na pokrywach znajdują się rzędy punktów. Nogi są stosunkowo krótkie i mocne. Ich golenie zaopatrzone są na końcu w kolec, szczególnie dobrze wyróżniają się wielkością te, położone na przedniej parze odnóży.

Wołek zbożowy - szkodniki magazynowe

skuteczne metody dezynsekcji gdańsk gdynia sopot

Niewielkich rozmiarów chrząszcze długości 1,5–2,5 mm o charakterystycznie spłaszczonym ciele barwy brązowej. Głowa jest stosunkowo duża, skierowana do przodu. Znajduje się na niej para czułków o nieznacznie zróżnicowanych. Przedplecze w  zarysie jest kwadratowe, z  wyraźnie zaznaczonymi, dwiema podłużnymi listewkami po bokach. Na pokrywach znajdują się podłużne rzędy punktów.

 

Całe ciało pokryte jest krótkimi, delikatnymi i dość rzadko rozmieszczonymi szczecinkami. Dymorfizm płciowy zaznacza się w długości czułków, które u samca są dłuższe, a u samicy krótsze niż połowa ciała. Samce posiadają też 4-członowe stopy, samice natomiast 5-członow.

 

Dezynsekcja jest stosunkowo prosta lecz wymaga specjalnych uprawnień,

 

 

Rozpłaszczyk rdzawy - szkodnik magazynowy

skuteczne metody dezysekcji Rozpłaszczyk rdzawy

Niewielki chrząszcz długości 1,5–2 mm i barwy brązowej (fot. 6.13). Ciało osobników dorosłych jest spłaszczone i  pokryte krótkimi, rzadko rozmieszczonymi szczecinkami barwy białej do żółtawej. Przednie kąty przedplecza chrząszczy są w formie charakterystycznych, tępo zakończonych wyrostków.

Na głowie, przed oczami, umieszczone są średniej długości czułki z charakterystyczną 3-członową buławką na końcu, z której środkowy człon jest największy.

 

Jajo A. advena ma wydłużony kształt, a jego powierzchnię pokrywają drobne wgłębienia. Larwa osiąga 3 mm długości i jest barwy jasnobrązowej. Ciało larwy pokrywają rzadko rozmieszczone, długie, jasne szczecinki. Poczwarka rozmiarem zbliżona jest do osobników dorosłych, początkowo barwy białej, w miarę upływu czasu ciemnieje. Na bokach segmentów odwłokowych poczwarki znajdują się charakterystyczne wyrostki.

 

 

Ahasverus advena

skuteczne metody dezysekcji Rozpłaszczyk rdzawy

Chrząszcz mierzy około 25-35mm, jego ciało jest owalne i podłużne. Ciało owada jest koloru czarnego  z białymi plamkami, czółki, nogi oraz pokwywy skrzydeł są ciemnobrązowe. Larwy czyli pędraki są białe, dość grube i wygięte w literę U. Dorosłe osobniki zimę spędzają 1 metr pod ziemią by latem wylatywać.

 

 

 

 

 

Chrabąszcz majowy

skuteczne metody dezysekcji Chrabąszcz majowy

Łokaś garbatek jest czesto spotykanym w Polsce chrząszczem z rodziny biegaczowatych (Carabidae).Występuje na terenach trawiastych, czyli łąki, pastwiska etc. Chętnie przenosi się jednak na uprawy zbóż, zwłaszcza gdy znajdują się one w pobliżu jego zimowisk, wyrządzać może wówczas duże szkody. W największym nasileniu występował jedynie na południu kraju, jednak coraz więcej doniesień o szkodach powodowanych w uprawach zbóż przez ten gatunek pochodzi ze środkowej ,a nawet północnej Polski.

 

 

 

 

 

ŁOKAŚ GARBATEK

skuteczne metody dezysekcji Chrabąszcz majowy

ulotka informacyjna

Chrząszcze o  brązowej lub czerwonawej barwie ciała osiągają od 2,5 mm do 3 mm długości. Ciało ich jest wydłużone i cylindryczne. Głowa jest skierowana w dół i przy obserwowaniu chrząszcza od góry nie jest widoczna. Czułki stosunkowo krótkie i proste, 10-członowe. Ich ostatnie trzy człony są znacznie większe od pozostałych i tworzą wyraźną buławkę. W przedniej części przedplecza znajdują się poprzecznie rozmieszczone rzędy ostro zakończonych wzgórków, wygiętych nieco ku tyłowi.

 

Tylna część przedplecza z drobniejszymi wzniesieniami i drobno punktowana. Pokrywy skrzydłowe z rzędami punktów. Całe ciało pokryte jest rzadko rozmieszczonymi i w większości wygiętymi, krótkimi szczecinami. Golenie nóg zaopatrzone w rzędy ostrych kolców, z których największe znajdują się u nasady stóp.

 

Kapturnik zbożowiec - dezynsekcja wymagana

skuteczna metoda dezynsekcji

Wołek zbożowy

Kapturnik zbożowiec 

Rozpłaszczyk rdzawy 

Ahasverus advena

Dezynsekcja nie musi być trudna. Aby odpowiednio dobrać zabieg usuwania szkodników należy prawidłowo rozpoznać owada.

Rybik cukrowy (srebrzyk)

Rybiki to stali bywalcy łazienek oraz magazynów.

Wielkość ciała rybika mieści się w przedziale 8 do 10 mm. W Polsce gatunek ten żyję wyłącznie w mieszkaniach, magazynach oraz bibliotekach. Więcej o dezynsekcja rybika.

Śpieszek cieplarniany - szkodnik czy pożyteczny?

Opinie o tym 19mm owadzie o silnych i skocznych nogach są podzielone. Część hodowców stwierdza iż wyrządza szkody w szklarniach, czy magazynach. Inni mówią że jest to owad pożyteczny który żywi się mszycami... Więcej o śpioszku cieplarnianym.

Sierścień psi zwany również wszołem psim.

Mały pasożyt zewnętrzy głownie żerujący na psach i kotach. Jest bardzo dokuczliwy ale tępienie szkodnika mało wymagające. Wiecej...

Sierścień psi

Pchła ludzka

Uciążliwy insekt mający zaledwie kilka milimetrów potrafi oddawać metrowe skoki. Dezynsekcja pchły domowej jest stosunkowo prosta. O pchle ludzkiej...

PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk