© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

+48 886 313 414

kontakt@pcosolutions.pl

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

deratyzacja dezynfekcja łapanie gryzoni zwalczanie pluskiew pluskwa domowa  deratyzator dezynsekcja pluskwy cena odszczurzanie odpluskwianie dezynfekcja pluskwy firma dezynfekująca usuwanie pluskiew firma deratyzacyjna zwalczanie karaluchów zamgławianie dezynfekcja dezynsekcja a dezynfekcja zwalczanie szczurów zwalczanie pluskwy deratyzacja myszy zwalczanie prusaków zwalczanie insektów dezynsekcja deratyzacja likwidacja pluskiew ozonowanie dezynfekcja likwidacja gryzoni usługi dezynfekcji dezynfekcja mieszkania po zgonie le kosztuje deratyzacja dezynsekcja karaluchy ddd firma dezynfekcja firma dezynfekcja poprzez zamgławianie tępienie szczurów deratyzacja myszy w domu

ozonowanie w gdańsku
deratyzacja w gdańsku
dezynsekcja gdańsk
15 February 2021
Czym są owady? Czym naprawdę jest owad? Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada
07 January 2021
W magazynach, przedmioty które przechowujemy wymagają stałej ochrony przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami spowodowanymi działalnością szkodników magazynowych. Do grupy szkodników należą drobnoustroje, roztocze, owady, gryzonie i małe ssaki. Straty spowodowane niszczycielską

Nornik zwyczajny, większy niż mysz domowa. Wielkość ciała 11cm, ogon mierzy około 3cm z popielatym spodem. W porównaniu z myszą ma grube ciało, głowa dość szeroka z tępym pyszczkiem. Uszy są mało widoczne, zaokrąglone. Zęby nornika są żółtawe. 

 

Gryzonia spotkać można na polach uprawnych gdzie drąży tunele. Licznie występuje w całej Polce. 

 

Gryzoń niezwykle płodny, samica od marca do jesieni ma 5-6 miotów z każdego 6-12 młodych, które po 8 tygodniach są już dojrzałe. Przez rok z jednej pary może powstać 20 tysięcy norników! 

 

 

Nornik zwyczajny - nornik polny 

deratyzacja

Mysz domowa jest brawy siwo-sniadej. mierzy 7 do 12 centymatrów. Ciało myszy jest długie, ogon pokryty łuskami które układają się w 180 obrączek. uszy szpiczaste bez sierści.

Gryzoń w szczególności bytuje w domach, piwnicach, strychach, szopach czy garażach.

Mysz domowa jest aktywna głównie nocą kiedy zapada cisza. charakteryzują się bojaźliwością i słysząc najmniejszy hałas ucieka do kryjówki.

 

Gryzonie są zwinne i bardzo szybko poruszają się. Potrafią wspinać się po pionowych rurach i chodzić po linach oraz przewodach np. elektrycznych i telefonicznych. Potrafią podskakiwać, aby dostać się na wyżej położone miejsca i bezpiecznie zeskakiwać z dużych wysokości. Przecisną się przez niewielkie szczeliny– myszy o wysokości około 0,6 cm.

 

Deratyzacja myszy może być skomplikowana ze względu na jej wszędobywalstwo.

 

 

Mysz domowa - deratyzacja może być konieczna

zwalczanie gryzoni

Umaszczenie płowo-żółte myszy pozwala jej się ukryć w ściółce leśnej. Pysk jest bardziej zaostrzony niż w myszy domowej, Głowa dość duża, dwubarwny ogon zbliżony do długości ciała. uszy na końcach ciemniejsze, nogi białe.

Mysz jak sama nazwa wskazuje bytuje w lasach. jednak przenosi się na zimę w cieplejsze miejsca, można ją spotkać w pomieszczeniach. Silne tylnie nogi pozwalają myszy skakać po drzewach co też chętnie robi. Pożywia się ziarnami, korzonkami, owocami.

 

 

Mysz leśna

metody trucie myszy

Mysz polna jest podobna pod względem wielkości i kształtu do myszy domowej. Głowe ma większą, pysk jest zaostrzony, wąsy rzadko ułożone. ozon pokryty łuskami i owłosiony. Charakterystyczna u myszy polnej jest czarna pręga ciągnąca się przez cały grzbiet. Spód myszy biały. Żyje na polach uprawnych, szybko się rozmnaża i wyrządza szkody.

Gdy sprzyjają warunki może rozmnożyć się tak szybko że staje się plagą a deratyzacja jest bardzo trudna i skomplikowana. Tępienie szkodników wymaga doświadczenia i profesjonalizmu.

 

Myszarka polna

skuteczna deratyzacja

Odłowienie szczura wędrownego jest nie lada zadaniem ponieważ jest to wyjątkowo mądry gryzoń, który na przestrzeni lat przystosował się do życia w mieście. 

Szczur wędrowny jest to największy gatunek  szczura w Europie. Posiada duże, wypukłe oczy. Uszy skąpe w futro. Jest brunatno-rudy do ciemno szarego koloru. W miastach bytuje przy kanalizacji kopiąc płytkie nory. Samica której ciąza trwa 22-24 dni zwykle ma 7 młodych.

 

Szczur wędrowny - deratyzacja szczurów 

skuteczna deratyzacja

Poznaj gryzonie które można spotkać w domu, szkodniki w magazynie, czy też myszy na polu. Deratyzacja gryzoni jest skomplikowanym zabiegiem wymagającym doświadczenia.

PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk