© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

+48 886 313 414

kontakt@pcosolutions.pl

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

deratyzacja dezynfekcja łapanie gryzoni zwalczanie pluskiew pluskwa domowa  deratyzator dezynsekcja pluskwy cena odszczurzanie odpluskwianie dezynfekcja pluskwy firma dezynfekująca usuwanie pluskiew firma deratyzacyjna zwalczanie karaluchów zamgławianie dezynfekcja dezynsekcja a dezynfekcja zwalczanie szczurów zwalczanie pluskwy deratyzacja myszy zwalczanie prusaków zwalczanie insektów dezynsekcja deratyzacja likwidacja pluskiew ozonowanie dezynfekcja likwidacja gryzoni usługi dezynfekcji dezynfekcja mieszkania po zgonie le kosztuje deratyzacja dezynsekcja karaluchy ddd firma dezynfekcja firma dezynfekcja poprzez zamgławianie tępienie szczurów deratyzacja myszy w domu

ozonowanie w gdańsku
deratyzacja w gdańsku
dezynsekcja gdańsk
15 February 2021
Czym są owady? Czym naprawdę jest owad? Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada
07 January 2021
W magazynach, przedmioty które przechowujemy wymagają stałej ochrony przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami spowodowanymi działalnością szkodników magazynowych. Do grupy szkodników należą drobnoustroje, roztocze, owady, gryzonie i małe ssaki. Straty spowodowane niszczycielską
dertyzacja szczórow i gryzoni

Szczur- ogólna charakterystyka oraz informacje – zwalczanie gryzoni – przenoszone choroby - deratyzacja

Szczury są gryzoniami, zamieszkującymi głównie wysypiska oraz miejsca brudne, które nie spełniają wymogów sanitarnych. Często zdarza się że szczury poszukując pożywienia trafiają do domów, biur czy magazynów, potrafią się świetnie zorganizować i kopać według harmonogramu, tak aby każdy osobnik mógł odpocząć a kopanie nie było przerywane. Gdy szczury przekopią się do np. lokalu gastronomicznego stwarzają zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz gości przez przenoszenie chorób groźnych dla ludzi. 

Zamów dertyzację

Szczur na świecie i w Europie.

Najczęściej spotykanym szczurem w Polsce jest szczur śniady oraz szczur wędrowny. Szczury występują na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Wraz z rozwojem transportu morskiego i upływem czasu zasiedlały nowe obszary, najodleglejsze miejsca na naszym globie. Szczur śniady do XVII wieku był najbardziej rozpowszechniony w Europie. Dopiero po przybyciu szczura wędrownego został przez niego w większości wyparty.
Najczęściej bliskie spotkanie ze szczurem skutkuje stresem oraz obrzydzeniem co w punktu widzenia ludzkiego instynktu samozachowawczego jest jak najbardziej poprawne. Szczur żyjący na wolności potrafi być inkubatorem chorób które nam zagrażają.

Podstawowe gatunki szczura

Istnieje wiele odmian szczurów. Opiszemy te najpospolitsze.

Szczur wędrowny – wielkość, występowanie, deratyzacja.

Jest to pospolity gatunek którego wielkość ciała wacha się od 20-30cm a ogon mierzy 15-24 cm. Najczęściej samica szczura jest większa od samca. Na terenach dziewiczych - 20% lądu na ziemi, szczury żyją w lasach oraz nisko zakrzewionych terenach, często spotykane w okolicy bagien czy okolicy strumieni. Ich szybka adaptacja pozwoliła na przejście z lasów w tereny wiejskie oraz zurbanizowane gdzie głównie koncentrują się w kanalizacji. Są wszystkożerne, zwinne oraz z łatwością się wspinają, ich zmysł równowagi pozwala na chodzenie po naciągniętych przewodach czy cienkich gałęziach. W branży deratyzacji spotyka się przypadki iż szczur wyszedł z kanalizacji nawet na 8 piętrze (nie znaczy to że wyższe pietra są bezpieczne). Szczur wspiąć się może wyżej, gdy dostanie się na pożądane piętro najczęściej przegryza kolanko od odpływu. Nie trzeba się obawiać iż po podniesieniu deski sedesowej ujrzymy szczura. 

Szczur śniady – występowanie – odławiane – deratyzacja

Jest mniejszy niż szczur wędrowny, długości 15-22 cm ciało, ogon 18-24cm. Ubarwienie futra na grzbiecie jest od szarego przez brązowe do czarnego, od spodu szczur śniady jest jaśniejszy. Jego ogon oraz uszy są większe niż w szczura wędrownego.
Dziś występowanie szczura śniadego ogranicza się do rejonu morza bałtyckiego oraz terenów Odry. Jest szkodnikiem który odnajduje się w aglomeracji miejskiej. Długość życia wynosi 3-6 lat.

Szczur – zagrożenia – choroby – dezynfekcja

Szczury przenoszą choroby od początku istnienia gatunku. Zagrażają zapasom, zanieczyszczają je wydzielinami, moczem oraz kałem. Co w niejednokrotnie prowadziło do zniszczenia zapasów. Z uwagi na częste bytowania szczurów w kanalizacji oraz ściekach czy wysypiskach, należy dezynfekować czyste miejsca w których się pojawiają. Szczury nie atakują człowieka chyba że same zostaną zaatakowane, ugryzienie może skończyć się bardzo źle, po ugryzieniu przez szczura mogą pojawić się, dur brzuszny (ostra choroba zakaźna), dżuma (ostra bakteryjna choroba zakaźna) pchły, wszy, tularemia, wścieklizna, salmonella, leptospiroza(Choroba zakaźna). Ważne że część chorób powoduje nie tylko ugryzienie szczura a również kontakt z odchodami oraz moczem.

Deratyzacja – zwalczanie szczurów – zabezpieczenie przed szkodnikami

Szczury na przełomie lat wykształciły zdolność do poszukiwania pokarmu wcześniej przygotowanego przez ludzi. Wchodzą do spiżarni, żywią się resztkami czy też magazynowanymi produktami. Przeważnie obecność szczurów wymaga szybkiej deratyzacji czyli zabiegu odszczurzania. Zabieg deratyzacji najczęściej wymaga użycia odpowiednich artykułów jak stacje deratyzacyjne, pułapki, lepy czy całe systemy monitoringu gryzoni. Coraz częściej stosuje się do tego celu zaawansowane technologicznie stacje deratyzacyjne które monitorują aktywność gryzoni całodobowo i w momencie wykrycia aktywności gryzoni wysyłają powiadomienie. Takie rozwiązania w szczególności są rekomendowane gdy wdrożony zostaje „Plan zabezpieczenia przed szkodnikami zgodny z Haccp” 

Firma DDD wykonująca deratyzacja powinna wykazywać się wiedzą oraz doświadczeniem w zwalczaniu szkodników. Dobrze gdy dysponuje nowymi oraz tradycyjnymi metodami. Znajomość aktualnych przepisów oraz badań w tej dziedzinie jest konieczna do przeprowadzenia prawidłowego zabiegu deratyzacji.

zabezpieczenie przed szkodnikami
usługi deratyzacji
dezynfekcja szczur
łapanie szczurów szczurołap
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk