© 1995-2021 PCO SOLUTIONS

PCO SOLUTIONS - nowoczesny zakład DDD

+48 886 313 414

kontakt@pcosolutions.pl

Subisława 15/1 1th flor

80-354 Gdańsk

deratyzacja dezynfekcja łapanie gryzoni zwalczanie pluskiew pluskwa domowa  deratyzator dezynsekcja pluskwy cena odszczurzanie odpluskwianie dezynfekcja pluskwy firma dezynfekująca usuwanie pluskiew firma deratyzacyjna zwalczanie karaluchów zamgławianie dezynfekcja dezynsekcja a dezynfekcja zwalczanie szczurów zwalczanie pluskwy deratyzacja myszy zwalczanie prusaków zwalczanie insektów dezynsekcja deratyzacja likwidacja pluskiew ozonowanie dezynfekcja likwidacja gryzoni usługi dezynfekcji dezynfekcja mieszkania po zgonie le kosztuje deratyzacja dezynsekcja karaluchy ddd firma dezynfekcja firma dezynfekcja poprzez zamgławianie tępienie szczurów deratyzacja myszy w domu

ozonowanie w gdańsku
deratyzacja w gdańsku
dezynsekcja gdańsk
15 February 2021
Czym są owady? Czym naprawdę jest owad? Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada
07 January 2021
W magazynach, przedmioty które przechowujemy wymagają stałej ochrony przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami spowodowanymi działalnością szkodników magazynowych. Do grupy szkodników należą drobnoustroje, roztocze, owady, gryzonie i małe ssaki. Straty spowodowane niszczycielską
PCO Solutions dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja, Gdańsk

Czym są owady?

Czym naprawdę jest owad?

 

Jeśli pojawia się wątpliwość czy to stworzenie które widzimy jest insektem to na początku wato jest policzyć ilość nóg. Zdecydowana większość owadów posiada 6 nóg, i każda jest przyczepiona do środkowej części cała insekta. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy insekt posiada skrzydła przyczepione też do środkowej części. Czasami skrzydła mogą być bardzo małe a sam owad nie potrafi latać. Ciało owadów podzielone jest na trzy części, na głowę, tułów oraz odwłok.

 

Stare segmenty również są widoczne na ciele owada w postaci bruzd czy wcięć. Insekt jako słowo pochodzi od jeżyka łacińskiego i oznacza ciąć. Dlatego właśnie mówimy insekty.

 

 

 

Głowa owada

 

 

Jest w pewnym sensie zbliżona do ludzkiej, jest tu otwór gębowy oraz organy zmysłów owada czyli oczy i czułki których zawsze są dwie, oczu natomiast mogą być różne konfiguracje. Owady oczy mają nie tylko na głowie ale również w innych miejscach mniej oczywistych. Głowa należy do centralnej części zmysłu owada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tułów insekta

 

 

To tutaj mieszczą się mięsnie napędzające wada, poruszają odnóżami oraz skrzydłami, można sobie wyobrazić jak dużą siłę posiadają skoro tak łatwo unoszą owada w locie. Skrzydła owadów mogą poruszać się niezależnie od odnóży.

 

 

 

Odwłok

 

U owadów nie rzadko największy jest odwłok, to on odpowiedzialny jest za rozmnażanie, trawienie oraz wydalanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Owady są bezkręgowcami

 

 

Zwierzęta te nie posiadają kręgów, szkieletu oraz kości wewnątrz ciała. Za to posiadają szkielet zewnętrzy. Mocny i bardzo lekki pancerz chroni delikatny „środek” owada, przed zgniataniem, uderzeniami etc. Szkielet owadów pokryty jest cienką warstwą wosku który zabezpiecza je przed wysychaniem. W dużej mierze z chityny tak jak pancerz, zbudowane są odnóża oraz skrzydła owada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego owad się przepoczwarza?

 

 

Przez to że jego szkielet zewnętrzy posiada pewne ograniczania, mianowicie nie owad zamknięty w środku nie może rosnąć. Dlatego pod pancerzem rośnie drugi miękki i większy. Owad gdy już jest na to gotowy i nie mieści się już w swoim „domku” rozrywa go. Szkielet który był pod spodem jest rozciągany jak balon i utwardza się… teraz owad ma więcej miejsca!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszmy do katalogu owadów!

 

 

 

 

Czym są owady? Jak wyglądają owady?

15 February 2021